Zaman Yönetimi

Zaman; yerine konulamayan, geri döndürülemeyen, yenilenemeyen, depolanamayan ve satın alınamayan bir kaynaktır. Bu nedenle de zaman pahalıdır. Dikkatli ve iyi yapılmış bir plan, zaman yönetiminin temelidir.

Zaman aslında herkes için sabittir yani bir günün 24 saat olması herkes için geçerlidir. Ancak benzer koşullarda yaşayan kişilerin çalışma üretimleri bireysel yeteneklerden kaynaklanan farklılıklar gösterir. Bu farkı yaratan etkenlerden biri de zamanın nasıl kullanıldığıdır.

Zaman yönetimi, zamanı akılcı kullanarak daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlar. Günümüz koşullarında gündelik yaşamın gereklerini yerine getirmek zamana karşı gerçekleştirilen bir uğraş halini almıştır. Bu yüzden zamanı iyi değerlendirmeyi öğrenmek herkes için stresi azaltacak, yararlı bir beceridir. Zaman yönetimi için yapılması gereken ilk şey zamanın nasıl geçirildiğini belirlemektir. Yani iyi bir planlama yapmaktır. Planlamaya önceliklerinizi belirleyerek ve sizi meşgul edebilecek şeyleri saptayarak başlamalı, zaman kaybınıza neden olan şeyler için kolay çözümler bulmalısınız.

Bu eğitimle sizler de zamanı yönetmeyi öğrenecek, size zaman kaybeden şeylerden kurtulacaksınız.

  • Zamanı Yönetebilir Miyiz?
  • Öncelikleri Belirlemek
  • Plan Yapın
  • İpuçları

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.