Telefon İletişiminde Sözcük Seçimi

Sizler için hazırladığımız “Telefon İletişiminde Sözcük Seçimi” eğitimimizde telefon görüşmelerinizi daha verimli hale getirmek için yararlı ipuçlarını bir araya getirdik.

İletişim; anlamların, sözcükler aracılığıyla insanlar arasında değiş tokuş edildiği bir süreçtir. Sözcükleri iyi kullanan, hitabet yeteneği gelişmiş kişilerin toplumsal yaşamda başarılı olması kaçınılmazdır.

Aldous Huxley’in dediği gibi “Kelimeler, tecrübelerimizi dizdiğimiz ipliktir”.

Gül konuşursan gül düşünürsün, diken konuşursan diken düşünürsün. Pozitif yaklaşım olumlu sözcükler, negatif yaklaşım ise olumsuz sözcüklerle vücut bulur.

Peki sözcükleri seçerken hangi olumlu sözcükleri seçeceğinizi biliyor musunuz? Sizce karşınızda pozitif his uyandıran, ilgi çeken, kibar, profesyonel ve güven uyandıran sözcükler nelerdir?

Hepsi bu kısa ama oldukça etkili olan “Telefon İletişiminde Sözcük Seçimi” eğitimimizde sizi bekliyor.

Konunun bütün olarak öğrenilmesi açısından Telefonda İletişim Kültürü Kategorisindeki tüm eğitimleri almanız önerilir. Diğer modülleri aşağıdaki linkleri tıklayarak inceleyebilirsiniz. 

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.