Teknoloji Bağımlısı Olmayın

Teknolojik ve bilimsel gelişmelerin hızla arttığı günümüzde cep telefonları, bilgisayarlar ve internet yaşamımızdaki inanılmaz ölçüde yer etti.

İnternet ve teknoloji bağımlılığıysa, diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin o ürüne geçici de olsa kısa bir süre ulaşamamasından dolayı duyduğu yoksunluk durumunu ifade ediyor.

Teknolojik araçlara ulaşılamadığında hissedilen bu yoksunluk durumu kişilerde, sinire, strese ve psikolojik olarak çöküntüye neden olabilmektedir. Üstelik bu bağımlılık yaşları en çok 10 ile 18 arasında olan çocukları daha çok etkiliyor.

Bağımlılık; kişinin sosyal çevresine ve ailesine karşı tutumunu belirlemekte, hatta kişilerin dış dünyadan soyutlanmasına ve olumsuz davranışların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Peki, internet ve teknoloji bağımlısı olup olmadığımızı nasıl anlarız?

İşte sizlere bu eğitimde teknoloji bağımlılığı hakkında detaylı bilgiler verecek, bağımlılığın tarifini yapacak ve eğer bağımlıysak bundan kurtulmanın yollarını aktaracağız.

  • Teknoloji Bağımlılığı
  • Bağımlılık Belirtileri ve Etkileri
  • Teknolojinin Rolü
  • Tavsiyeler

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.