Sosyal Medya Sanatı

Son dönemde hepimiz ‘’Sosyal Medya’’ kavramını sıkça konuşuyoruz. Hatta birçoğumuzun Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesapları var. Peki hiç düşündünüz mü, ‘’Sosyal Medya’’ tam olarak nedir?

Sosyal Medya’yı; kullanıcı merkezli, kişiye özgürlük veren, kişilerin katkılarıyla var olan, kolay kullanılabilen internet uygulamalarının bütünü olarak görebiliriz. Ancak ülkemizde pek bilinmeyen yönüyle ele alırsak; sosyal medya aslında; çağın en büyük pazarlama aracıdır.

Çağımızın gelişmeleri sonucunda bugün artık kendi medyasını oluşturan, okurdan çok okur-yazara dönüşen bir topluluk olduk. Sadece ülkemizde, bu topluluğa dahil olup aktif içerik üreten yüzbinlerce kişi var. Bu sayının hızla artması sosyal medyayı hayatımızın bir parçası haline getirdi. Sosyal medya iş dünyasının da olmazsa olmaz araçlarından biri.

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte ‘’iş arama ve bulma’’ kavramları da yeni bir boyut kazandı. Üstelik sadece bu kadar değil. Sosyal Medya’yı doğru kullananlar, dünya çapında gündem oluşturabiliyor, büyük bir trafik akışı sağlayabiliyor. Bu akış sayesinde sürekli gelir bile elde edilebiliyor. 

Sizlere sosyal medyayı işinizde nasıl kullanabileceğinizi aktarmayı amaçlıyoruz.

Yararlı olması dileğiyle.

Eğitimin içeriği:

  • Sosyal Medya nedir?
  • Profil Sayfası
  • İçerik
  • Doğru Araçlar

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.