Sosyal Medya Güvenliği

Sosyal medya yeni nesil web teknolojileri sayesinde kullanıcıların çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ve iletişim kurmasına izin veren dijital bir platformdur. Bu platformlarda çeşitli konular hakkında yorum yapabilir, görüşlerimizi bildirebilir, fotoğraf ve videolar paylaşabiliriz. Tüm bunlara ek olarak haberleşme, eğitim, araştırma ve bilgi sağlama gibi amaçlarla da sosyal medyayı kullanıyoruz. Peki sosyal medyayı kullanırken bilmeden suç işlemiş olabileceğinizi söylesek?

Öfke anında yazdığınız hakaret içerikli bir yorum suç olarak kabul edilebilir. Paylaşımlarınız çeşitli davalarda delil olarak gösterilebilir, size ve sevdiklerinize maddi ve manevi zararlar verebilir. Bilmeden mağdur olmamanız için sosyal medya suçları ve dikkat etmeniz gereken önemli kurallar hakkında bilgilendirici bir eğitim hazırladık. Bu eğitimin hazırlanmasında bize destek olan Tepe Savunma A.Ş.’ne ve Adli Bilişim Uzmanı İsa ALTUN’a teşekkür ederiz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.