Schengen Vizesi Nasıl Alınır ?

Schengen, Lüksemburg’un küçücük bir kasabası ve 1985 yılında 5 ülke arasında sınır kapılarındaki gümrük ve polis kontrollerini tamamen ortadan kaldırmak amacıyla imzalanan anlaşmaya verilen isim. Sonrasında 26 Avrupa ülkesinin katıldığı bir bölge haline geldi.

Schengen Vizesi, Avrupa Birliği üye ülkelerinin kendi aralarında vizesiz seyahat etme özgürlüğü olarak tanımlanabilir. AB üyesi komşu ülkeler birbirleri arasında vize ve pasaport kontrolü uygulamaz. Bu sayede AB vatandaşları ve Schengen vizesi sahibi turistler pasaport kontrolünden geçmeden bir Schengen ülkesinden diğerine serbestçe seyahat edebilir.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak bizlerden Schengen bölgesine girişte vize talep edilyor. Gerekli evrakları hazırlayıp Schengen vizenizi almanız durumunda bütün üye ülkelere özgürce seyahat edebilirsiniz.

Ama sizce bu kadar kolay mı? İşte bu eğitimimizde özellikle ilişkilerin zora girdiği bu günlerde giderek zorlaşan Schengen vizesi almakla ilgili tüm detayları ve ip uçlarını sizin için derledik.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.