Problem Çözme Teknikleri

Dünyanın, her geçen gün değişmesi beraberinde daha fazla sorumluluk ve yük getirmektedir. Özellikle büyüyen kurumlarda, çözümlenmeyen problemler üst üste birikerek, içinden çıkılamaz bir duruma gelebiliyor.

İş yaşamında başarılı olmak var olan problemleri erkenden tanımlayıp, etkili ve yaratıcı çözümler getirmek ile sağlanabilir.

Bazen önceden yapılmış hatalar, problemlerin fark edilmemesine ve çözüm üretmekte geç kalınmasına neden olabiliyor. Problemi görmezden gelmek, problemin gerisinde yatan nedenleri görememek, acele kararlar vermek gibi hatalar problemin çözümünde başarısız olunmasına neden olabiliyor.

Bu eğitim hem yöneticiler hem de çalışanlar için hazırlanmıştır. Eğitimde sizlere öncelikle problem kavramını tanıtacağız. İlerleyen bölümlerde de problemler karşısında yaratıcı, hızlı, kalıcı ve etkili çözümler üretme becerisini geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

  • Problemin Tanımı
  • Problem Çözme Süreci
  • Analiz
  • Beyin Fırtınası
  • DAADİ Tekniği

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.