Problem Çözme Teknikleri v2

Hayatın her alanında karşılaştığımız ama özellikle iş hayatında karşılaştığımız problemler kritik öneme sahip olabilmektedir. Problem, hakkında araştırma yapılarak, üzerinde düşünülerek çözülecek bir sorundur. Problem çözme ise hedefe ulaşabilmek adına alternatif çözümler arasından en uygun olanı belirleyip sorunları ortadan kaldırmak olarak ifade edilebilir.

Peki, eğitimimiz sizlere ne sağlayacak? Problem çözme kültürünün kuruluşunuzun her kademesinde kültür haline gelmesini sağlamak ilk etkilerinden biri olacaktır. Kurumların verimliliğini düşüren problemlerinin çözülebilmesi, tekrarının önlenmesi ve sürekli iyileştirmenin sağlanması için en temel problem çözme tekniklerini öğrenerek rahatlıkla uygulama fırsatı bulabileceksiniz.

Bunu sizlere en güzel şu şekilde ifade edebiliriz: İşletmenizde geçici veya yanlış önlemlerle tedavi edilmeye çalışılan kronik problemleri çözebilmek için gerekli olan sistematiği ve teknikleri öğrenecek ve rahatlıkla kullanabileceksiniz. Problemler karşısında, nasıl çözüm üretmeniz gerektiğini, en doğru çözümleri üretme tekniklerini, çözüm ya da öneri üretmenizi geliştiren söz konusu eğitimimizden etkileneceksiniz. Bunu da eğitimimizin içerisinde yer alan teknikleri uygulayarak daha doğru ve verimli karar verme alışkanlıkları kazandığınızda göreceksiniz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.