Öfke Yönetimi

Öfke en uygun ifade ile son derece sağlıklı ve normal bir duygudur. Bu şekilde ifade edildiğinde yapıcı, kişiler arasındaki iletişimi düzeltici olabilen bir duygudur. Ancak öfke kontrol edilemezse yıkıcı ve saldırgan bir davranış biçimine dönüşür. Genelde insanlar öfke ile ilgili sıkıntılarında öfke kontrolü için yardım almak ya da bu kontrolü sağlamak yerine öfke ve benzeri duygularını bastırmaya, inkâr etmeye ve yok saymaya çalışırlar.

Kontrolsüz bir öfke kişinin hem fiziksel hem de duygusal açıdan sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Öfkenin ortaya çıkmasında pek çok etken neden olabilir. Bu nedenle öfkelenmek yerine öfkenizi neyin tetiklediğini bulmalısınız.

Öfkelendiğimiz zaman öfkeyi ya içimize atarız ya da dışarı vururuz. Ancak ikisi de sağlıklı bir davranış değildir. Bu nedenle öfke yönetimini iyi bilmeli ve bunu hayatımızın her alanında kullanmalıyız. Unutmayalım ki öfke yönetimi, öfkeyi doğru yerde ve doğru ifade etme becerisi kazanmaktır.

Hazırladığımız bu eğitim ile öfkenizi kontrol etmeyi, öfkenizi neyin tetiklediğini öğrenebileceksiniz. Bu sayede çevrenizle kurduğunuz ilişkileriniz çok daha sağlıklı hale gelecektir.

  • Öfkenin Kaynağını Belirlemek
  • Öfke Kontrolü
  • Asabiyet
  • Bastırılmış Öfke
  • Öfke Boşaltma

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.