Masamızda ve Bilgisayarımızda Temiz Çalışmak

Günümüzde teknoloji her ne kadar iş hayatımızda önemli bir yer alsa da birçoğumuz formlar, kağıtlar, belgeler gibi geleneksel çalışma yöntemlerini sıkça kullanıyoruz. Ancak iş hayatındaki verimliliğin ve işe odaklanmanın sağlanması için düzenli çalışma ortamı önemlidir.

Temiz masa uygulamasıyla, düzenli bir çalışma ortamı oluşturur verimliliğinizin de artmasını sağlayabilirsiniz.

İş temponuz gün boyunca yoğun olarak çalışmanızı gerektiriyor olabilir. Bu yoğunluk sırasında da düzensizliğe neden olan ve üzerinde duramadığınız bazı küçük ayrıntılar, performansınızı doğrudan etkiler. Bu nedenle daha kısa zamanda bitirebileceğiniz bir iş için daha fazla zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Konsantre olarak bir işi bitirmeye çalıştığınız bir anda, elinizi attığınızda her zaman yerinde olan bir şeyi bulamadığınızı düşünün. Onu bulmak için kısa bir süreliğine de olsa yaptığınız işe ara vermeniz, kafanızın karışmasına ve düşüncelerinizin hızla uçup gitmesine neden olur. Üstelik bu durum gün içinde birkaç kez tekrarlanırsa, kaybettiğiniz zaman katlanarak artacaktır.

Bizler bu eğitimle sizlere, temiz masanın öneminden ve nasıl uygulanacağından bahsedeceğiz. Böylece iş hayatınızda karışıklığa son vermiş olacaksınız.

Unutmayın temiz bir masa, iyi bir çalışmanın koşuludur.

  • Temiz Masa İçin Gerekenler
  • Masa Düzeninin Korunması
  • Bilgi ve Belge Güvenliği
  • Temiz Masa Uygulama Esasları

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.