Korkularımızla Nasıl Baş Edebiliriz?

Ölüm, iflas, işsiz kalmak, yalnızlık, kaybetme, terk edilme, boşanma, hastalık… Tüm yaşamımız korkuyla dolu. Bunlardan korkmak bir açıdan normal gibi görünebilir. Ama sürekli korkuyla yaşayamayız. Korkunun doğal bir durum olduğunu kabul etmeliyiz.

Korku bizi eylemsizleştirir, aklımızı durdurur. Oysa sevgi tam tersi olarak doğurgan ve yaratıcıdır. Korkunun varlığı tüm yaşamımızı yok eder, bizi cansızlaştırır, enerjimizi tüketir.

Korkuyla hareket ederek büyüyemeyiz, gelişemeyiz, keşfedemeyiz. Şimdi gelin korkularınızın bir listesini yapın. Hastalık, ölüm, ayrılık, aldatılma, parasızlık, işsizlik… Her ne ise bunların hepsini listeleyin.

Korku günümüzde en önemli sorunlarımızdan biridir. Korkuyu önleyemeyiz, yok edemeyiz, onunla yaşamayı ve onu anlamayı öğrenmeliyiz. İşte biz de sizlere burada korkuyla baş edebilmenizi, korkularınızla yaşamanızı ve korkmadan sevebilmenizi sağlayacak ipuçları sunacağız.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.