Kızgınlıkla Başa Çıkabilme

Diyelim ki harika kurumsal imajınız var, medyada reklamlarınız dönüyor, itibar sahibi büyük bir şirketsiniz. Üstelik ses getirmiş kurumsal sosyal sorumluluk projeleriniz var.

 Ancak biliyor musunuz? Tüm bunlar tek bir şeyle kolayca zedeleniyor! 

Telefon iletişimi! 

Evet yanlış duymadınız, şirketinizi arayan bir kişinin karşı karşıya kalacağı yanlış bir telefon iletişimi tüm itibarınızı yok edebilir. 

Telefon kültürü kurumunuzun imajını oluşturan ilk temas noktasıdır. Telefona cevap veren kişiler hangi kademede olursa olsun “parmak ucu” çalışanlarınızdır. Çünkü müşteriye ilk olarak onlar temas eder. İlgili kişilerde gereken hassasiyet olmazsa, kurumunuz giderek müşterinin nabzını tutamaz hale gelir. Bu nedenle temas noktasındaki kişilere verilecek öncelik önemli bir kurum kültürü kriteridir.

Peki ne yapmalıyız?

Çalışanlarınızın davranış değişikliği için toplu olarak bilinçli bir hareket gerekiyor. Santraller şirketlerdeki ana iletişim trafiğini yönetir. Görev ve sorumlulukları büyüktür, kavşaktaki bir trafik polisi gibi çalışırlar. Yönlendirmede aksamalar yaşanırsa iletişim trafiği kilitlenir. Onlar çok konuşur, çok aktarır ve haliyle yorulurlar.

Ancak telefonda kurum imajınızı temsil ettiklerini unuturlarsa, geri dönülemez memnuniyetsizliklere neden olabilirler.

Telefonda iletişim kültürü işte bu kadar önemli!

Biz de bu doğrultuda sizler için Telefonda İletişim kültürü adı altında bir seri eğitim hazırladık. Telephone Doctor Türkiye ile birlikte geliştirdiğimiz bu eğitimleri beğeniyle karşılayacağınızı umuyoruz.

Konunun bütün olarak öğrenilmesi açısından Telefonda İletişim Kültürü Kategorisindeki tüm eğitimleri almanız önerilir. Diğer modülleri aşağıdaki linkleri tıklayarak inceleyebilirsiniz. 

 Yararlı Olması Dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.