Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

İnternet hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bankacılık işlemleri, devlet dairesiyle ilgili işlemler gibi hemen her şeyi artık internet aracılığıyla yapıyoruz. İş bulmak, müzik dinlemek, sosyal medya üzerinden iletişim gibi işler için zorunlu olarak pek çok siteye üye oluyoruz. Tüm bu işlemler sırasında da sitelere kendimizle ilgili bilgiler veriyoruz.

Peki, hiç düşündünüz mü verdiğimiz tüm bu bilgiler nasıl korunuyor, nasıl saklanıyor? Veya gerçekten korunuyor mu? Ya tüm bu özel bilgilerimiz iznimiz dışında 3. şahıslarla paylaşılıyorsa? Peki ya kötü niyetli kişiler bilgilerimizi kullanırsa ne yapacağız?

Tabii ki pek çok kişisel önlem alabilirsiniz ancak bunlar yeterli olmayabilir. Hemen endişelenmeyin. Tüm bu olası sorunlar doğrultusunda ülkemizde yeni bir düzenleme yapıldı ve bir yasa çıkarıldı: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu.

Bu kanunun amacı, sağladığı yararlar ve kanuni tüm haklarımızla ilgili bilinmesi gerekenleri en ince ayrıntısına kadar sizler için derledik. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili her şey eğitimimizde sizleri bekliyor.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.