İtirazlarla Başa Çıkabilme

İtiraz; plan, fikir, öneri, ürün veya aktiviteye karşı gösterilen bir direnç veya başlatılan bir tartışmadır. İtiraz satış iletişiminin doğal bir parçasıdır.

Hiçbir satış itirazlar olmadan gerçekleşmemektedir. Yapılan itirazlar aslında müşterinin belirttiğiniz durumla ilgilendiğini de göstermektedir. Eğer hiçbir itiraz gelmiyorsa bu müşterinin söylediklerinizle ilgilenmediği anlamına gelir.

İtirazla karşılaştığınız zaman üstesinden gelebilmek ve satışı başarıyla tamamlayabilmek için itirazlara önceden hazırlıklı olmanız, müşteriyi iyice dinlemeniz, mutlaka not almanız, itiraz sebeplerini saptamanız, sorular sorarak itirazın kaynağını bulmanız ve ortada birden çok itiraz varsa en önemli olanı saptayarak önce onu çözmeye çalışmanız gerekmektedir.

Bu eğitimde sizlere, müşterilerin genellikle nelere itiraz ettiğinden ve bu itirazlarla başa çıkma yollarından bahsedeceğiz.

  • İtiraz Nedir?
  • Müşterinin İleri Sürdüğü Nedenler?
  • İtirazın Üstesinden Gelmek
  • İtirazlarla Başa Çıkabilme Yollar

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.