Profesyonel Yaşamda Kıyafet ve Renkler

İş yaşamında etkili ilişkiler kurmanın ve başarılı olabilmenin anahtarı kişilik özelliklerimizdir. Hem iş hayatında hem de günlük yaşamda sürekli yeni insanlarla tanışırız. Yeni tanıştığımız kişiler bizi ilk gördükleri anda kişilik özelliklerimizi tanıyamaz. Bu nedenle ilk izlenim sırasında karşımızdaki kişilerin zihninde oluşturacağımız imaj çok önemlidir. Bu imaj büyük ölçüde kişinin giyim tarzı, aksesuarları ve seçtiği renklerle verdiği mesajlar yoluyla oluşur.

Günümüz iş dünyasında şirketler çalışanlarının kişisel giyimine çok önem vermektedir. Bunun nedeni çalışanların giyim tarzının kurumun imajını yansıtmasıdır. Bu nedenle pek çok şirket kuruma özgü kıyafet kodları belirlemektedir. Giyim ve renklerin bu kadar önemli olduğu bir dünyada başarılı olabilmek için profesyonel yaşamda nasıl giyinilmesi gerektiği, kıyafetlerde seçilen renklerle verdiğimiz mesajları ve iş yerlerinin benimsediği kıyafet kodları hakkında sizleri bilgilendirmek için bir eğitim hazırladık.

Yararlı olması dileğiyle…

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.