İlişki ve Evlilikte Etkili İletişim

İlişkiyi geliştirmenin temel kaynağı emektir. Sevgi, saygı ve güven hem ilişkiyi hem de insanları olgunlaştırır. Elbette bir ilişkinin yürümesi için sadece sevgi yeterli değildir. İlişkide sorunlar için birlikte çözüm üretip uygulamak gerekir.

İletişim ne kadar iyiyse sorunların çözümü de o kadar kolay olur. İletişimsizlik sorunları daha da kötüleştirir.

İletişimin herhangi bir yarar sağlamadığı noktada çabalar sonlanır. İletişim denemelerinin kavgayla sonuçlanması işleri çıkmaza sokar. Bu konuda en büyük yanlışlardan biri iletişimin anlaşmayla sonuçlanacağına şartlanmaktır. İletişimin temel amacı; birbirini anlamak, duyguları, düşünceleri net bir şekilde paylaşmaktır.

Evlisiniz ve evliliğinizde iletişim sorunları yaşıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın yine de eşinizle iletişim kurmayı sağlayamıyor musunuz? Ya da evlenince nasıl bir iletişim kurmanız gerektiğini mi merak ediyorsunuz? O halde bu eğitimimizle size merak ettiğiniz her şeyi aktaracağız.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.