İletişimsizlik

Bir arkadaşınıza sorununuzu anlattığınızda onun konunun önemini kavrayamadığını fark ettiniz mi? Peki ya bir gruba fikrinizi sunduğunuzda öneriniz tamamen kafa karışıklığıyla karşılandı mı? Veya bir tartışmada karşınızdaki bir kişi sizi söylenenleri dinlememekle suçladı mı? Sizce tüm bunlar neden oluyor?

Tek bir basit yanıtı var; iletişimsizlik.

Farklı şekillerde iletişimsizliği hepimiz yaşıyoruz. İletişimsizlik; farkında olmadığımız inanılmaz zararlara yol açıyor. Kafa karışıklığı oluşturuyor, düşmanlık ve anlaşmazlıklara neden oluyor, hatta milyarlarca dolarlık bir keşif robotunun Mars yüzeyine çarpmasına bile yol açabiliyor. İşin gerçeği insanlar olarak yüz yüze baksak ta aynı dili konuşsak da iletişim olağanüstü karmaşık bir konu.

Ama size iyi bir haberimiz var; iletişim kurduğumuzda neler olduğunu anlamamız, iletişimsizliği önlememize yardımcı olabilir. Tüm ayrıntılar bu kısa eğitimimizde sizi bekliyor.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.