Gripten Korunma ve Hijyenin Önemi

Grip, Influenza adı verilen bir virüs tarafından oluşturulan, yüksek ateş (39°C üzeri), halsizlik, şiddetli kas ve eklem ağrıları, titreme, baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtilerle başlayan bir enfeksiyon hastalığıdır ve genellikle soğuk algınlığı ile karıştırılmaktadır.

Gribe yol açan virüs çok kolay ve hızlı bir şekilde yayılır. Hasta ile temas, öksürürken veya hapşırırken etrafa yayılan damlacıkların hava yolu ile yayılması gibi yollar ile bu virüs bulaşmaktadır.

Gribin tedavisi, ortaya çıkan belirtilerin tedavisi edilmesidir.

Gripten korunmanın pek çok yolu vardır. Mevsime göre giyinmek, taze meyve ve sebze tüketmek gibi. Ancak asıl önemli bir korunma yolu da hijyendir. İyi hijyen, hem soğuk algınlığının hem de gribin yayılmasını önlemektedir.

Peki, hijyen için nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Bu eğitimde sizler gripten korunma yollarını, hijyenin önemini ve hijyenin nasıl sağlanacağını öğreneceksiniz.

  • Grip Nedir ve Nasıl Bulaşır?
  • Gribin Belirtileri Nelerdir?
  • Nasıl Tedavi Edilmelidir?
  • Nasıl Korunmalıdır?

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.