Google SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO; Search Engine Optimisation, yani arama motoru optimizasyonu; Google üzerinde yapılan arama sonuçlarında hedeflenen kelimelerde arama yapıldığında üst sıralarda web sitenizin veya içeriklerinizin gelebilmesi için yapılan bir dizi teknik işleme verilen genel isimdir.

Google, arama sonuçlarını listelerken matematiksel bir yapı kullanmaktadır.

Google’da en ön sıralarda yer almak, web siteniz üzerinden yaptığınız satışlarınızın ve ziyaretçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. İnternet üzerinden hedef kitleye ulaşmak her zaman daha hızlı ve ekonomik bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Ancak internetin kaynaklarını kullanmak isteyen sayısız sitenin de var olduğunu unutmamak gerekir. Bu sitelerle yarışabilmek ve hedef kitleye ulaşabilmek, akıllı bir SEO stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasıyla gerçekleşmektedir.

Bugün online pazarlamanın en önemli unsurlarından birisini ifade eden SEO, yani arama motoru optimizasyonu, hedef kitleye ulaşmanın en etkili ve kalıcı yollarından birisidir.

Bu eğitimle sizlere SEO’nun ne olduğunu, nasıl çalıştığının ve önemini aktarmayı hedefliyoruz. Bu sayede basit tekniklerle hedef kitlelerinize ulaşmanızda rakiplerinize göre bir adım önde olabileceksiniz.

  • Neden SEO?
  • Arama Motorları Nasıl Çalışır?
  • Dizin Nedir ve Önemi Nedir?
  • Web Siteniz Nasıl Olmalı?

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.