Genel Acil Durum

Yangın, deprem gibi acil durumlar karşısında bulunduğumuz yerden nasıl çıkacağımızı ya da durumu nasıl kontrol altına alacağımızı bilmiyor olabiliriz. Ancak karşılaşacağımız acil durumlarda ne yapacağımızı bilmek hem kendimizin, hem de çevremizde bulunan insanların hayatları için ciddi bir önem arz etmektedir.

Örneğin bir yangın sırasında iş yerimizdeysek ya da bir alışveriş merkezindeysek bulunduğumuz yerin acil çıkış kapılarının yerlerini biliyor muyuz? Ya da yangın söndürme tüplerinin yerlerini ve nasıl kullanılacağını ne kadar biliyoruz? Bu ve bunun gibi pek çok durum karşısında bilgili olmamız önemli.

Elbette sadece yangın ya da deprem gibi durumlar acil durum kapsamında değildir. Şüpheli bir paket gördüğünüzde yapacaklarınız da durumun gidişatını belirleyecektir.

Acil durumlar karşısında yetkililere mutlaka bildirim yapmayı unutmayın. Acil durumlar karşısında yapabileceklerinizi öğrenmek ve hem kendinizi hem de çevrenizi bu durumlar karşısında bilinçlendirmek için eğitimimizi izleyin. 

  • Acil Durum Nedir?
  • Acil Durum Karşısında Yapılacaklar
  • Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.