Film Atölyesi

Film deyince aklınıza ne geliyor? Ünlü oyuncular, patlamış mısır ve perde mi?

Film aslında fotoğraf veya resimlerin seri olarak gösterilmesidir. Filmler, film kamerasıyla kimyasal şeritlere veya dijital kameralarla sayısal medyalara kaydedilir.

Filmin çekim aşamasından önce geçtiği tüm aşamalara ön prodüksiyon denir. Üretim aşamasının ilk evresi olan ön prodüksiyon, proje için oluşum niteliği taşır.

İyi bir çekim yapabilmek ve sarsıntıyı önlemek için sabitleyici ekipmanlar kullanmalısınız. Doğru ekipmanların doğru yerlerde kullanması iyi bir film için gereklidir.

Nasıl bir film çekeceğinize karar verdikten sonra, o film için kullanacağınız ekipmanların da listesini yapmak hem işinizi kolaylaştırır hem de size zaman kazandırır. Kaliteli ekipmanlar sayesinde çekeceğiniz filmler, seyirciye tadından yenmez bir izleme keyfi yaşatacaktır.

Bu eğitimle sizlerle film çekmek için gerekli ekipmanları, teknik detayları ve iyi bir film çekebilme ipuçlarını paylaşacağız.

  • Kavramlar
  • Kameralar ve Özellikleri
  • Ekipman Seçimi
  • Geçiş Türleri
  • Kullanılacak Programlar

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.