Enstrüman Çalmanın Beynimize Yararları

Enstrüman çalanların zihinlerinde havai fişekler patladığını biliyor muydunuz? Notaları okurken ve önceden çalışılmış hareketleri yaparken dışarıdan sakin ve odaklanmış görünüyor olabilirler. Oysa o sırada beyinlerinin içinde inanılmaz bir parti var. Bunu nerden mi biliyoruz? Son 20-30 yıldır nörologlar çeşitli araştırmalarla beynimizin nasıl çalıştığı hakkında dev keşifler yaptılar. Bunun için de çeşitli beyin görüntüleme cihazlarını kullandılar.

Enstrüman çalmak neredeyse beyinde bütün bir vücut egzersizine eşdeğer bir reaksiyon oluşturuyor. Beynin birden çok alanı parlıyor. Üstelik enstrüman çalanlar beyinlerinde aynı anda farklı bilgileri karışık bir şekilde birbirleriyle ilgili ve şaşırtıcı derecede hızlı işleyebiliyorlar.

Peki müziğin beyni bu düzeye getirebilmesini sağlayan şey nedir? İşte bu sorunun yanıtını sizlere bu eğitimde veriyoruz.

Yararlı olması ve müzikli günler dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.