Duygusal Zekanızı Geliştirin

Yapılan araştırmalar, IQ’nun hayattaki başarıya katkısının %10’dan fazla olmadığını göstermektedir. Yüksek IQ sahibi olmak başarının, saygın bir hayatın veya mutlu bir yaşamın garantisi değildir. Yaşadığımız dünya üzerinde akademik olarak bilgili, yetkin olmak hala ön planda tutulmakta; günlük hayatımızdaki sosyal ve duygusal becerilerin geliştirilmesi de ihmal edilmektedir.

Duygusal zekâları yüksek olan yani duygularını bilen, onları kontrol edebilen, sadece kendi duygularını değil, başkalarının duygularını da anlayan ve bunları en iyi şekilde idare edebilenler hem özel hem de iş yaşamlarında daha avantajlıdırlar.

Bu tür insanların iletişim becerileri, diğer insanlara göre daha fazladır. Bu nedenle duygusal zekâları yüksek olan kişiler anlama, sezinleme, yönetme ve yönlendirme konusunda daha başarılıdırlar.

Duygusal zekânızı geliştirmenin yollarını bu eğitimimizde sizlerle birlikte paylaşacağınız. Yaşamınızda duygusal zekânın önemini kavradığınızda ve hayatınıza uyguladığınızda var olan değişimlere inanamayacaksınız.

  • Kendinizi Tanıyın
  • Duygusal Zekânın Hayatınızdaki Önemi Nedir?
  • Duygularınızı Kontrol Edin
  • Yönetme ve Yönlendirme Yetisine Sahip Olun

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.