Duruş veya postür, temel vücut kısımlarımızın diziliş şeklidir. Bu diziliş doğru olduğunda otururken, ayakta dururken veya hareket halindeyken vücut üzerindeki mekanik baskılar kas, kemik ve eklemlere eşit olarak dağılır. Böylece hem eklemler daha az yıpranır hem de hareketlerimizin dengesi sağlanır. Ancak sürekli sabit pozisyonda çalışmak, kullandığımız elektronik cihazlar veya dengesiz kas gelişimi doğru dizilişi bozar.

Dik duramamak gittikçe daha fazla kişinin başına gelen bir duruş bozukluğudur. Dik duramayan kişiler bu sorundan şikayet etmelerine rağmen duruş şekillerini kolayca düzeltemez. Peki bunun nedeni nedir? Dik duramayan kişilerin vücudunda ne gibi değişiklikler meydana gelir? Bu sorunu çözmek için neler yapabiliriz? Tüm bu soruların yanıtını ve duruş düzeltici 10 kolay egzersizi eğitimimizde bulabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.