Bir duygu durum bozukluğu olan depresyon kişinin günlük faaliyetlerini yerine getirmesini engelleyen üzüntü, kayıp ya da öfke duygularıyla tetiklenen psikolojik bir hastalıktır. Bu hastalığın toplumda her 20 kişiden 1’ini etkilediği tahmin edilmektedir.

Günümüzde pek çok kişi üzüntülü ve mutsuz hissettiği anları depresyon olarak tanımlamaktadır. Ancak depresyon sadece çökkünlük hissi değildir. Kişilerin günlük ve çalışma hayatını engelleyebilir, daha düşük üretkenliğe neden olabilir, ilişkileri bozabilir ve bazı sağlık durumlarını da etkileyebilir. Ayrıca depresyondaki insanların hisleriyle, bu hastalığı daha önce yaşamamış kişilerin kendilerini hislerini kıyaslamaları, bu kişilerin kendini daha fazla suçlamasına ve tedavinin gecikmesine neden olabilir. Tüm bu nedenlerle depresyonla ilgili farkındalığı arttırmak ve mücadele eden kişilerin yakın çevreleri tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak için bu eğitimi hazırladık.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.