Çocukları Sosyal Medyanın Tehlikelerinden Koruyun

İnternet ve sosyal medyanın sınırlarını kestirebilmek oldukça zor. Bazen çok faydalı ortamlar olabilirken bazen inanılmaz sakıncalı içeriklerin üretildiği tehlikeli ortamlara dönüşebiliyorlar. Yetişkin bireylerin bile başa çıkmakta zorlandığı bu dünyanın tehlikelerinden çocuklarınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Çocuklarınızın bu ortamlarda ne gibi tehlikelerle karşı karşıya kaldığını bilmek ve bu durumlara karşı ne gibi önlemler alınabileceğini öğrenmek istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

Eğitimimizde siz ebeveynlere sosyal medyanın ne olduğundan, sınırlarının nerelere uzanabileceğinden, en popüler sosyal medya sitelerinden, bu ortamların çocuklar arasında ne sıklıkla kullanıldığından söz ediyor, detaylı bilgiler sunuyoruz.

Olası tehlikeler, çocukların bu mecralara bu kadar yoğun ihtiyaç duymalarının sebepleri, tüm bu olumsuzluklarla nasıl başa çıkabileceğinizi teker teker anlatıyoruz. Önerilerde bulunup, örneklerle durumun ciddiyetini kavramanızı sağlıyoruz.

Sosyal medya, tehlikelerin bilincinde olan ve gerekli önlemlerle sınırlandırılan çocuklar için oldukça fayda bir ortama dönüşebilir. Eğitim boyunca yasaklardan değil önlemlerden söz ediyoruz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.