Çocuğunuza Okumayı Sevdirin

Pek çok aile çocuklarına kitap okumaları için baskı yapmaktadır. Genellikle de yapılan baskılar, olumsuzluk ve başarısızlıkla sonuçlanır. Peki, bunların nedenini hiç düşündünüz mü? Belki uyguladığınız yöntemde bir yanlışlık vardır.

Sadece kitap okuma konusunda değil, başka konularda da çocuklarınıza ne yapmaları gerektiğini söylemek yerine onlara örnek olmalısınız.

Yakınmak yerine sevdirme yöntemini uygulayın. Bilgi çağı diye nitelendirilen yaşadığımız çağda kitap okumanın önemi herkes tarafından kabul edilmektedir. Unutmayın ki başarının anahtarı çok okumaktır.

Kitap okuma alışkanlığı bebeklikten itibaren başlamalıdır. Çocuğunuzun iyi bir okuyucu olması sizin okuma düzeyinizle de yakından ilişkilidir.

Kitap seçimi konusunda da çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Çocuklarınızın yaşına ve durumuna göre seçilecek kitaplar, onların kitaplara olan heveslerini daha da artıracaktır.

Bu eğitimde kitap okumanın önemini ve çocuklarınızın kitap okumayı sevmesinde yardımcı olacak püf noktaları sizlerle paylaşmayı amaçladık.

  • Kitap Okumanın Önemi ve Yararları
  • Kitap Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Öneriler
  • Öğretmenlere Düşen Görevler

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.