Çevre Bilinci

Çevreyi genel olarak içinde bulunduğumuz ve yaşadığımız ortam olarak isimlendiriyoruz. Peki, gerçekte çevrenin anlamı, içerdikleri ve bize sundukları nedir? Bunları ne kadar biliyor, nasıl algılıyor ve çevremize nasıl bir yaklaşımda bulunuyoruz?

Çevre, en basit anlatımıyla canlı ve cansız varlıkların birlikte bulundukları ortamdır. Bu beraberlikte etkileşimi doğurur. Var oluşumuzdan beri de bu etkileşim başlamış ve devam etmektedir. Çevreyi tamamlayan unsurlar toprak, su, hava gibi ana unsurların yanı sıra bunlarla iç içe olarak bitkiler, hayvanlar, diğer canlılar ve biz insanlardır.

Bizler yaşamlarımızı sürdürmek için, içinde bulunduğumuz çevreden faydalanmak zorundayız. Çevre bilincine sahip olunmaması bizi ihtiyaç duyduğumuzdan fazlasını tüketmeye iter. Bunun karşılığında ise yerine konulmayan, konulamayan, doğal kaynakların hızla azalması ile karşı karşıya kalırız. İhtiyaçtan fazla tüketim için kaynaklarımızı bilinçsizse tüketir ve yeni kaynaklar yaratabilmek için de üretir hale geldik. Ancak bu üretimi sağlarken doğanın dengesini ve çevre koşullarını da yok saydık.

Çevreyi ve doğayı kirletiyoruz! Peki, bunun bir çözümü olamaz mı? Doğal kaynaklarımızı yok etmeden onları kullanabilmenin ya da çevre bilincine sahip olabilmenin bir yolu olamaz mı?

Hem iş hem de ev yaşamımızda kullanabileceğimiz pek çok yol mevcuttur. Siz de bunların neler olduklarını bilmek istemez misiniz?

Tasarladığımız bu eğitimle çevre bilincine sahip olun, çevremizle ilgili neler yapabiliriz öğrenin, keşfedin.

  • Çevre Bilincine Sahip Olma
  • Yaşanılabilir Bir Dünya Yaratma
  • Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.