Çalışan Aileler İçin Çocuk Yetiştirme

Çalışan anne ve baba olmak gerçekten zordur. İş yaşamının ve yaşadığınız çevrenin stresi yetmezmiş gibi bir de evde hem ev işleriyle uğraşmak hem de çocuklarla ilgilenmek bazen tahammül edilemez hale gelebilir.

Bazen kendinizi yetersiz, işe yaramaz ya da iyi bir anne ve baba olarak görmeyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki her şeyi mükemmel yapmanız gerekmez. Herhangi bir yarışmada değilsiniz ki yanlışlarınız doğrularınızı götürsün.

Sakin olmayı deneyin, derin nefes alın.

Çocuklarınızla geçireceğiniz kaliteli zamanlar hem size hem de çocuğunuzun gelişimine önemli katkılar sağlayacaktır. Çocuğunuzu tanıyın, empati kurun ve kuralları baştan koymayı ihmal etmeyin.

Kendi motivasyonunuzu sağlayın. 24 saat anne ya da baba olmanın sizi zorlayabileceğini kabul edin. Kendinizi anlayın ve hak verin. İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin ve kendinize zaman ayırın.

Sizin için tasarladığımız bu eğitim ile çalışan anne ve babalar olarak çocuklarınızla kurduğunuz ilişki yapılarını fark etmenizi, onlarla yeterli zaman geçirmediğinize dair inançlarınızı ve endişelerinizi ortadan kaldırmanızı, kaliteli ilişki kurmanın, kaliteli zaman geçirmenin temeli olduğunuzu algılamanızı, bu temelle nasıl kaliteli zaman geçireceğinizi öğrenmenizi, bunları gerçekleştirmenin gücünü kendinizde bulmanızı hedefliyoruz.

  • Yapılacaklar
  • Siz Hangisisiniz?
  • Dikkat Edilecekler
  • Çocuğunuzla Kaliteli İlişki Kurmak
  • Kendi Motivasyonunuzu Sağlamak

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.