BT İş Sürekliliği

Günümüz artık tamamen dijital. Her yerde bilişim alt yapılarının etkisi ve gücü hissediliyor. Ve bu ortamda özellikle de iş ortamlarında dijital ortamlardan kaynaklanabilecek kesintiler çok kritik bir hale geldi. Biz de bu eğitimde sizlere iş kesintileri ve bunlarla ilgili kayıpların azaltılmasıyla ilgili bir eğitim hazırladık. Eğitimde bu konuda bir bilinç oluşturmanın yanı sıra sorumlu olduğunuz iş süreçlerinin sürekliliğini sağlayabilmenin yöntemlerini de aktarmayı amaçlıyoruz.

Kısaca iş sürekliliği bir olay veya iş kesintisi durumunda, bir kurumun faaliyetlerini önceden tanımlamış kabul edilebilir bir düzeyde sürdürülebilmesi için planlamada ve müdahalede kullandığı stratejik ve taktiksel yetkinliklerdir.

Peki bunu nasıl sağlıyoruz, İş Sürekliliği Yönetimi nedir?

Kesintilere karşı kurumun dayanıklılığını artırmak, kurumun ana ürün ve hizmetlerini sağlayabilmesini tesis edecek test edilmiş bir yöntem getirmek, bir iş kesintisini yönetebilmek ve kurumun marka ve itibarını korumak amacıyla denenmiş imkanlar sunmaktır.

Ayrıntıları aktardığımız bu eğitimin sizlere yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.