Bu eğitimde günlük iletişimimizde farkında olmadan kullandığımız beden dilinin temellerini öğrenebilirsiniz.

Pek çoğumuz ‘İletişim’ kurarken, ‘İletişim’i yalnızca ‘Konuşulan Sözler’ ile sınırlı zannederiz. Hatta söylediklerimizi dinleyen kişiye aktardığımızda ya da bize söyleneni işittiğimizde, ‘İletişim’i gerçekleşmiş ve tamamlanmış sayarız. Veya mesajı aktarmak isteyen kişiyi, sözünü kesmeden söyleyeceklerini bitirene kadar dinlediğimiz ve bu arada onun söylediklerine vereceğimiz cevabı hazırladığımız aralığı da Dinlemek olarak adlandırırız. Bütün bunları yaparak kendimizi söyleneni dinlemiş sayarız.

Oysa durum böyle değildir. İletişimde konuşulan sözlerin ötesinde, mimikler, jestler, dokunma, el kol hareketleri, beden duruşu, ses tonu, sesin tınısı ve sesin yüksekliği gibi sözel olmayan önemli pek çok unsur bulunmaktadır.

Bu eğitimde sizlere tüm bu unsurlarla farkında olmadan oluşturduğumuz beden dilimizi anlamayı ve onu etkili kullanmayı sağlayacak bilgileri aktarmayı amaçladık.

Bir insan ile uyum sağlamak ve onu etkilemek için “Beden Dili”nizi nasıl kullanacağınızı bilmek sizce de harika olmaz mı? İletişim kurarken, gönderdiğiniz mesaj istediğiniz şekilde algılansın ve istediğiniz yönde gelişsin istemez misiniz? Karşınızdaki insan size yalan söylüyorsa bunu kolayca anlamak istemez misiniz? Birisinin sizi etkilemek amaçlı davrandığını fark etmek istemez misiniz? Ağzınızı bile açmadan karşınızdaki insanları bilinçaltı yoluyla yalnızca hareket ederek ikna etmek istemez misiniz?

İşte bu eğitim tam size göre.

Konu başlıkları;

  • Beden Dili Unsurları
  • Hareketlerin Önemi, Kurallar
  • El Hareketleri
  • Göz Hareketleri
  • Kol Hareketleri

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.