Ağız Kokusunu Durdurun

Ülkemiz vatandaşları olarak ağız ve diş bakımı konusunda ne yazık ki sınıfta kaldığımızı görüyoruz. Çünkü ülkemizde kişi başına düşen yıllık diş macunu tüketimi sadece 110 gram. Avrupa ve Amerika gibi ülkelerin dörtte biri kadar.

Buna ek olarak diş fırçalama alışkanlıklarında da benzer bir durum görüyoruz. İstatistikler, Türkiye’de diş fırçalama sıklığının haftada ortalama 1.4 olduğunu gösteriyor. Takdir edersiniz ki bu rakam diş hekimlerinin günde iki defa diş fırçalama önerisinin yanında ciddi bir sorun. Diş fırçası kullanımı da benzer şekilde ve 4 kişiye sadece 1 diş fırçası düşüyor. Ülkemizde dişlerini fırçalamayan birçok insan bulunmakla birlikte bazı durumlarda kişilerin aynı diş fırçasını kullandığını da görüyoruz.

Bu verilerin doğal bir sonucu olarak da ülkemizde her 4 kişiden 3’ünün ağız kokusu problemi yaşadığı biliniyor. Sorunu daha kritik yapan unsur birçok kişinin bu durumu bir problem olarak görmemesi veya yok saymasıdır.

Biz de bu sorundan yola çıkarak hazırladığımız eğitimde toplumdaki ağız ve diş sağlığı sorunlarından, ağız kokusunun nedenlerinden, ağız kokusuyla mücadele etme yöntemlerinden, çocuklara ağız bakım alışkanlıklarının nasıl kazandırılacağından ve son olarak tel takan çocukların yapması gerekenlerden söz ediyoruz.

Yararlı olması dileğiyle.

Paylaşın

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Hemen Başlayın

Başvuru formuyla kurumsal hesabınız açılır ve çalışanlarınız hemen tanımlanır. Kullanıcı bilgileri e-posta adreslerine mesajla veya cep telefonlarına SMS ile gönderilir.